Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» REFORMI REFORMI REFORMI
18th May 2011, 01:26 by wem3

» PROGRAMI IPHONE
17th May 2011, 23:47 by wem3

» INFEKTOLOGIJA
17th May 2011, 23:23 by wem3

» GASTROENTEROHEPATOLOGIJA
17th May 2011, 22:44 by wem3

» BODY MASS INDEX
17th May 2011, 22:33 by wem3

» HEMATOLOGIJA
17th May 2011, 22:01 by wem3

» PEDIJATRIJA
17th May 2011, 21:58 by wem3

» PEDIJATRIJA
11th May 2011, 21:22 by wem3

» GASTROENTEROHEPATOLOGIJA
11th May 2011, 21:20 by wem3

Social bookmarking
Bookmark and share the address of wem3 on your social bookmarking website
FACEBOOK Forum for students of medicine Skopje Macedonia
Medicinari Skopje

Create Your Badge
CHECK YOUR HEALTH ONLINE

STUDENTSKI KARTON

Go down

20101207

Post 

STUDENTSKI KARTON
СООПШТЕНИЕ ЗА СТУДЕНТСКИ КАРТОН

NAJAVI SE TUKA

Рокот за пополнување на студентскиот картон е продолжен до 08.12.2010 !!!

Секој студент (од било која студиска програма и година) со внесување на соето корисничко име и лозинка (оние со кои е регистриран), мора ЗАДОЛЖИТЕЛНО да го дополни / потполни својот студентски картон.
Тој се состои од 4 дела:

1.
Генералии
2.
Запишани Семестри
3.
Предмети кои ги слушам
4.
Положени Испити

Во профилот кај секој студент се наоѓа сликичка

ВАЖНО

1. Во табелата ПРЕДМЕТИ КОИ ГИ СЛУШАМ внесете ги предметите кои ги слушате во сегашниот запишан семестар.
2. Во табелата ПОЛОЖЕНИ ИСПИТИ внесете ги деталите за испитот (оцена, датум, професор). Со кликање на името на испитот се едитираат детали за него.
3. Кај предметите кои се слушааат во два семестри ( Хирургија, Гинекологија, Педијатрија, Интерна медицина и Клиничко испитување, Физиотерапија во неврологија, Странски јазик, Здравствена нега, Дијагностички методи, Радилошка Анатомија, Основи на физикална терапија, Радиографска Техника 1, Радиографска Техника 2, Радиографска Техника 3) ќе ја внесувате оценката од последниот семестар во кој сте го слушале предметот.
4. За студентите по ЕКТС ( Прва генерација) за предметот Биофизика со нуклеарна медицина треба истата оценка да ја ставите во предметите Биофизика и Нуклеарна медицина.
5. За студентите по стара наставна програма кои имаат една оценка за предметите кои по ЕКТС се расчленети на повеќе ќе ја ставаат истата оценка. Пример. Оценката од Анатомија (Cool. Истата ставете ја во расчленетите Анатомија 1 (Cool, Анатомија 2 (Cool, Анатомија 3 (Cool.
avatar
wem3
Admin

Posts : 140
Points : 384
Reputation : 0
Join date : 2008-04-08

Character sheet
MOBILE:
100/100  (100/100)

http://wem3.team-talk.net

Back to top Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum